İZOLASYON CEKETLERİ

Varil/IBC Isıtıcı Ceket

Çeşitli ölçülerde ve malzemelerle imal edilmiş variller, bidonlar, gaz tüpleri, IBC konteynerler ve diğer çeşitli saklama kaplarında tutulan ürünlerin viskozite ve donma problemleri veya başka sebeple ortaya çıkan ısıtma ihtiyaçları için en pratik ve uzun ömürlü çözüm INSJACK-TB® ısıtıcı ceketleridir.

INSJACK-TB® ürünleri ısıtma ve izolasyon kabiliyeti olan entegre sistemlerdir. Yanmaz ve su geçirmez cam elyaf kaplama malzemesi ve yanmaz mineral yün dolgusu ile üretilirler. Böylelikle kapalı ortamlarda veya açık hava şartlarında rahatlıkla kullanılabilirler.

Isıtma ihtiyacına göre farklı güç alternatifleri bulunmakla beraber sıcaklık kontrol aralığında da çeşitlilikler vardır. Zira bir ürün bazen sadece donma önleyici bir sistemle donatılırken bazen de ilgili proses gereği istenen sıcaklığa erişene kadar ısıtılabilir. İhtiyaca göre uygun sistem seçimi hem operasyonel gereklilikler hem de maliyet açısından önemlidir. Bu noktada danışmanlarımızdan bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Ürünün kap içindeki yayılımı ve bazen de ortam şartları gereği kaplar değişik şekillerde kaplanabilirler. Tam yüzey kaplama, yarım yüzey kaplama, üst kapak izolasyonu ve taban ısıtma veya izolasyonu gibi çeşitli alternatifler işletmenin ihtiyacı olabilir. Standart ürünlerimizden uygun ürün seçilebileceği gibi gerekirse özel tasarım ısıtma ceketleri de tasarlanıp imal edilebilir. Bu ve benzeri ihtiyaçlarınız için danışmanlarımızdan bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Isıtılması planlanan kapların patlama riski olan bölgelerde bulunması halinde yeni bir risk unsuru bulundurmamak için ATEX ve IECEx sertifikalı ısıtma sistemleriyle donatılmış INSJACK-TBEx® ısıtma ceketlerinin kullanılması gerekir. Normal proses koşullarında dahi patlayıcı / parlayıcı atmosferi olan Zone-1 olarak tanımlı bölgelerde INSJACK-TBEx® ısıtma ceketleri güvenle kullanılabilir. Ancak operasyonel gerekliliklerin tam olarak belirlenmesi ve uygun ürün tasarımı için danışmanlarımızdan bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Scroll to Top