İZOLASYON CEKETLERİ

Isıtmalı Ceket

INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, ekipmanların ve bağlantı elemanlarının proses ısıtma veya soğuktan(donmadan) korunma gereklilikleri için elektrikli ısıtma elemanları ile entegre edilmiş esnek yalıtım örtüleri olan izolasyon sistemleridir.

INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, ekipmanın veya vana/flanş gibi bağlantı elemanlarının iç ısı kaynağına sahip olmadıkları durumlarda ve soğuktan korunmaları gerektiğinde mükemmel bir çözüm sağlar. INSJACK-T® ceketleri, tüm izolasyon ve ısıtma ihtiyaçlarını tek sistemde karşılayacak şekilde elektrikli ısıtma elemanları ile birlikte özel olarak üretilir.

INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, tanklar, depolar, variller, kovalar, fanlar, pompalar, vanalar / bağlantı parçaları, boru hatları ve benzeri soğuğa duyarlı ekipmanların en çok ihtiyaç duyduğu homojen ısıtmayı ve ısı yalıtımını aynı anda sağlar.

INSJACK-T®’nin gelişmiş entegre tasarımı, çoklu ürün satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır ve zaman ve para tasarrufu sağlarken tüm uygulama sürecini basitleştirir. Özellikle özgün uygulamalara dair bu uzun ömürlü yalıtım ceketi, ısı izleme maliyetinden, bir elektrik teknikeri istihdam etmekten veya termostat sistemi maliyetlerinden kaçınmak adına çok akıllı bir yoldur. Enerji tasarrufu ve ekipmanın korunmasına ek olarak sökülebilir ısıtmalı ceketlerin maliyeti, donmayı önlemek için standart alternatiflerinden önemli ölçüde daha düşüktür. Sonuç olarak INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, sert veya donma sıcaklıklarının neden olduğu hasarı en aza indirmek için en uygun maliyetli yönteme sahip verimli bir ısıtma çözümüdür.

Ustalıkla ve en kaliteli malzemelerden üretilen INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, çeşitli termal ve akustik yalıtım ihtiyaçları için en uygun çözümlerdir. INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, ihtiyaç duyulan yalıtım gereksinimlerini karşılamak için çeşitli yüzey kaplamaları ve yalıtım dolguları (mineral yün, nanojel, cam elyaf şilte, vb.) ile imal edilebilirler.

INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, proje ihtiyaçlarına göre seçilen çeşitli ısıtma elemanları ile imal edilebilirler. Optimum ısıtma elemanı ve kontrol ünitesi seçimi, verimli çalışma şekli ve maliyet kontrolü için çok önemlidir. Diğer ısıtmalı ceketlerin aksine, INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, belirli bir alana daha fazla ısıtıcı güç tasarlayarak ve daha iyi bir ısı dağılımı sağlayarak daha uzun ömür sağlamaktadır.

Pek çok izolasyon ceketinin aksine, INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri vana, flanş, tank, türbin, egzoz, fan, pompa veya tüm boru sistemi gibi ekipmanı tamamen saracak, pratik bir şekilde sökülebilecek ve yeniden monte edilebilecek şekilde üretilmişlerdir.

Herhangi bir özel ekipmana veya alete gerek olmadığı için sökülebilir izolasyon ceketlerinin montajı çok kolaydır. Herhangi bir teknik personel, bakım için izolasyon ceketini kolayca sökebilir ve işini tamamladıktan sonra tekrar takabilir. INSJACK-T® ısıtmalı ceketleri, çalışanların verimliliğinden veya izole edilen ekipmana erişim kolaylığından ödün vermeden önemli bileşenlerin yalıtımını sağlar.

Esnek bir INSJACK-T® ısıtmalı ceketi çözümü ile, düzenli bakım veya muayene için izolasyonun ve/veya ısıtma sisteminin çıkarılması zorlu bir uğraş gerektirmez. Basit tutturma sistemleri ile ceket parçaları kısmen veya tamamen kolaylıkla ekipmandan çıkarılabilir, bu esnada ısıtma sistemini ayrıca sökmeye gerek yoktur. Üstelik geleneksel metal kaplamalar ufak darbelerde dahi nem veya sıvı sızıntısı ile izolasyon kabiliyetine ve ısıtma sistemine zarar verirken esnek izolasyon ceketlerinde bu durum görece çok düşük ihtimallidir.

INSJACK-T® ceketlerinin bütünlüğü, sökümlerden ve tekrar montajlardan kötü etkilenmez ve ürünün ömrü boyunca yalıtım ve ısıtma kabiliyeti etkili bir şekilde devam eder. Bir INSJACK-T® ısıtmalı ceket sistemi birden fazla ceketten oluştuğunda be hasar gördüğünde izolasyonun veya ısıtma sisteminin tamamen değiştirilmesi veya elden geçirilmesi söz konusu olmayacaktır. Zira hasarlı ceket sistemin geri kalanını etkilemeden yeni bir ceketle kolayca değiştirilebilir. Bu avantaj, yapısal bütünlüğü korumak için son derece önemlidir.

Scroll to Top