İZOLASYON CEKETLERİ

Prefabrik Metal Kapmalamalar

Boru hatlarının ve ekipmanların izolasyon dış yüzey kaplaması olarak kullanılan metal sac malzemeler, tüm izolasyon sistemi ile birlikte INSPRO® mühendisleri tarafından tasarlanır, CNC tezgahlarda kesilir ve şekillendirilir. Bu tip uygulamalarda gerektiğinde yerinde imalat ve montaj faaliyetleri de yürütülür. Tüm imalat baştan sona INSPRO®’nun kendi tesislerinde gerçekleştirilir.

İzolasyon kaplamalarının tamamını şantiyede veya uygulama sahasında üretmek yerine büyük kısmını fabrikasyon üretimle çözmenin pek çok avantajı vardır.

  • Tasarım ve imalat hatalarının sıfırlanması
  • Standart üretim sayesinde montaj hatalarının en aza indirilmesi
  • Fire oranlarının azalmasıyla verim artışı
  • Yerinde üretime kıyasla kaynak (ekipman, işçilik, tesis vb.) tasarrufu
  • Çevre ve İş güvenliği risklerinin azaltılması

Boru Hattı

HVAC ve proses boru izolasyonu için kaplama. Boru kaplama standart uzunluğu 1000 mm ve 1250 mm ancak gerekli uygulamalar için daha kısa da imal edilebilir. Her iki uç da kordon oluklu olarak imal edilebilir, iki yönlü montaj da yapılabilir.

Segmanlı Parçalar (Dirsek,dönüş,vb)

HVAC ve proses boruları için dirsek izolasyonu parçalarıdır. Üretim standart açıları 90 °, 45 ° ve 30 ° dir ancak gerekli uygulamalarda farklı açılarla da üretim yapılabilir. Orta segment parçaları her iki uçta da kordon oluklu olarak imal edilmiş olup iki yönlü montaj da yapılabilir. Dirsek başlangıcındaki segment parçaları ise siparişe göre istenen pay verilmiş olarak düz veya oluklu üretilebilirler.

İzolasyon Kutuları

Özellikle boru hatları üzerindeki periyodik bakım ihtiyacı olan vana, flanş gibi bağlantı elemanları ile aktüatör, klape, ölçüm cihazları ve benzeri ekipmanın sökülebilir tipte izolasyon sistemi ile donatılması gereklidir. Menhol kapağı, Vana Kutusu ve Flanş Kutusu başta olmak üzere, sökülebilir tip metal izolasyon kutuları tasarımdan imalata tüm bileşenleriyle ve ekipmanın veya hattın izolasyon sistemine entegre şekilde INSPRO® tesislerinde üretilir.

Kaset Tipi İzolasyon

Periyodik bakım ihtiyacı olmasa da herhangi bir boru hattında veya ekipmanda sökülebilir tip izolasyon gerekliliği doğabilir. Özellikle nükleer tesislerdeki izolasyon uygulamalarında, periyodik ölçüm ve denetim ihtiyacının olduğu veya aşırı ısınmanın olası olduğu yerlerde izolasyon sisteminin hızlıca çıkarılması gerekebilir. Bu tip gereklilikler için en iyi çözümlerden biri de kaset tipi izolasyon sistemleridir.

Dış kaplamada paslanmaz sac, izolasyon dolgusunda ise mineral yün veya alternatif yüksek sıcaklığa dayanıklı malzemeler tercih edilir. Projenin ihtiyacına göre cam elyaf kumaşlardan mamul şilte tipi izolasyon ile kombine olarak üretimi de mümkündür.

Formlu Parçalar

HVAC ve proses boru izolasyon işleri için gerekli olan özel form parçalardır. Kaplamanın her iki sabitleme kenarı kordon olukları ile güçlendirilmiştir, çift yönlü monte edilebilir. Başlangıç parçası sabitleme oluğu siparişe göre boru kaplamasından başlayarak üretilebilir.

Zeplin Tip Kaplama

Silindir formlu tank ve benzeri ekipmanın uçları için üretilen zeplin (portakal kabuğu) şekilli metal kaplama ürünleridir. Kaplama elemanları, kurulum için uygun olan kombinasyonlarla özel olarak üretilirler.

Yuvarlak Düz ve Oluklu (Trapez) Saclar

Tank ve muhtelif ekipman için INSPRO® yuvarlak düz ve oluklu sacları, projelerin ihtiyaçlarına göre ölçülmekte ve özel olarak üretilmektedir.

Scroll to Top