İZOLASYON CEKETLERİ

Sıcak-Soğuk İzolasyon Ceketi

INSPRO’nun her ihtiyaca yönelik özgün tasarımlarla kendi tesislerinde ürettiği INSJACK® izolasyon ceketleri, enerji tasarrufu, proses sıcaklık kontrolü ve elbette personel güvenliği açısından fevkalade bir çözümdür!

Ustalıkla ve en kaliteli malzemelerden üretilen INSPRO’nun sökülebilir izolasyon ceketleri, çeşitli termal ve akustik yalıtım ihtiyaçları için en uygun çözümlerdir. INSJACK® sökülebilir izolasyon ceketleri, ihtiyaç duyulan yalıtım gereksinimlerini karşılamak için çeşitli yüzey kaplamaları ve yalıtım dolguları (mineral yün, nanojel, cam elyaf şilte, vb.) ile imal edilebilirler.

INSJACK® sökülebilir izolasyon ceketleri, enerji tasarrufu ve proses sıcaklık kontrolünün önemli olduğu tüm tesislerde vanalar, türbinler, borular, egzoz bacaları, ürün depoları, akustik uygulamalar ve ısı eşanjörleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

INSJACK® izolasyon ceketleri, işletme sırasında periyodik bakım ihtiyacı olan veya hasar görebilme ihtimali yüksek olan bağlantı elemanları ve ekipmanlar için özel olarak tasarlanır. Dış ve iç ortamlarda kullanmaya elverişli olan INSJACK® izolasyon ceketleri, yüksek verimde sıcak ve soğuk izolasyon imkânı sağlamakla birlikte kullanıldığı andan itibaren kısa süre içerisinde ilk yatırım maliyetini karşılamaktadır.

 

 

Sökülebilir izolasyon ceketi olan bağlantı elemanlarının (vana, flanş, vb.) bakımları mevcut izolasyona zarar vermeden kolaylıkla yapılabilir.

Pek çok izolasyon ceketinin aksine, INSJACK® sökülebilir izolasyon ceketleri vana, flanş, tank, türbin, egzoz, fan, pompa veya tüm boru sistemi gibi ekipmanı tamamen saracak, pratik bir şekilde sökülebilecek ve yeniden monte edilebilecek şekilde üretilmişlerdir.

Herhangi bir özel ekipmana veya alete gerek olmadığı için sökülebilir izolasyon ceketlerinin montajı çok kolaydır. Herhangi bir teknik personel, bakım için izolasyon ceketini kolayca sökebilir ve işini tamamladıktan sonra tekrar takabilir. INSJACK® sökülebilir izolasyon ceketleri, çalışanların verimliliğinden veya izole edilen ekipmana erişim kolaylığından ödün vermeden önemli bileşenlerin yalıtımını sağlar.

Her proje için her sökülebilir izolasyon ceketi özgün olarak tasarlanır, böylece INSJACK® ürünleri herhangi bir sistemin izolasyon ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılayacaktır. INSPRO® tarafından yüksek standartlarda tasarlanan ve üretilen izolasyon ceketleri, en yüksek yalıtım seviyesine ve enerji verimliliğine sahip uzun ürün ömrü elde etmenizi sağlar.

İzolasyon ceketleri, dikiş dayanımı ve izolasyon kabiliyeti bağlamında kapsamlı bir şekilde denetlenir. Bu tür denetimler, binlerce yüzey ısısı ölçümünün etkin bir şekilde görüntülendiği termal görüntülemeyi içerir, termal köprüler veya üretim kusurları gibi arızalardan sonra izolasyonun nerede eksik olduğunu tespit etmeyi kolaylaştırır.

 

Drenajı ve kaçak göstergesi olan izolasyon ceketleri ile herhangi bir bağlantı elemanında oluşacak kaçak kolaylıkla tespit edilebilir. Bu sayede gerekli aksiyonlar alınarak hem ilgili bağlantı elemanının bakımı yapılır hem de izolasyon altı korozyon ihtimali ortadan kaldırılır.

Scroll to Top