İZOLASYON CEKETLERİ

Flanşlı Vanalar İçin INSPROJACK ®

 

Bu yazımızda glob vanalar hakkında bilgi verirken aynı zamanda bu vanaların nasıl izole edilmeleri gerektiği hakkında konuşacağız.

Glob vanalar, vana milinin ucuna bağlı klape yardımıyla akışkanın geçiş noktasının üstüne açılıp veya kapanarak buharın, suyun, gazın yada sistem içerisinde bulunan diğer akışkanın hareketinden sorumlu parçadır. Ayrıca glob vanalar kendi sınıfında bulunan diğer vana çeşitlerine göre yüksek basınç ve sıcaklık altında çalışmaya en elverişli ekipmanlardır. Bu nedenle yüksek basınçlı akışın olduğu ve atmosfere açık durumlarda glob vana tercih edilmelidir.

Günümüzde jeotermal ve petrol rafineri sistemleri başta olmak üzere bir çok alanda glob vanalar tercih edilmektedir. Bu kadar büyük sistemlerin çalışma maliyetlerinin yanı sıra enerji kaybından doğan ek maliyetler hem doğal kaynakların devamlılığı için hem de kullanıcının yüklendiği maliyetler açısından çok büyük kayıplara yol açabilmektedir. INSPROJACK bu nokta da %95’e varan enerji tasarrufu imkanıyla tam bir çözüm ortağıdır. Gelin hep birlikte INSPROJACK sökülebilir tip izolasyon ceketinin avantajlarına birlikte bakalım.

– INSPROJACK size en uygun tasarımı sunuyor,

Globe vanalar dünya standartlarında üretilmelerine rağmen kullanım yerlerine ve montaj yöntemlerine göre farklı izolasyon ihtiyaçları oluşabilen ekipmanlardır. Bu nedenle INSPRO olarak tasarım ekibimizle birlikte en uygun ölçülerde size özel sökülebilir tip izolasyon ceketinizi tasarlıyoruz.

– INSPROJACK ile montaj kolaylığını keşfedin,

INSPROJACK sökülebilir tip glob vana ceketleri, uzun ömürlü cırtbant ve yüksek dayanıklılığa sahip kevlar bağlama ipiyle montaj konusunda kullanıcıya inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Daha önceden sökülebilir tip izolasyon ceketi montajı yapmamış bir kişi dahi 5 dakika içerisinde kolaylıkla montajını yapabilecektir.

– INSPROJACK’te fiyat/performans ilişkisi,

INSPROJACK sökülebilir tip glob vana ceketlerinde taş yünü, seramik yünü, aereogel vb. düşük ısıl iletkenliğe sahip yalıtım malzemelerini uygun izolasyon kalınlıklarında kullanılarak müşterilerimize en uygun çözümleri sunuyoruz. Kaplamalı ve kaplamasız cam elyaf kumaşlarımızla iç ve dış ortamlarda uzun ömürlü çözüm ortağınız. İlk yatırım maliyetini 6 ay içerisinde çıkararak kullanıcıya uzun süreli enerji ve bütçe tasarrufu sağlamaktadır.

– INSPROJACK ve kalite,

Müşteri ihtiyacına özel olarak üretilmiş glob vana ceketlerimiz için maksimum verimliliğin yanı sıra uzun süreli kullanım garantisi veriyoruz. Montaj hizmetimiz ile en kısa süre içerisinde sahip olacağınız INSPROJACK sökülebilir tip glob vana ceketlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top