İzolasyon Malzemeleri

ROCKWOOL®

Yenilikçi taş yünü teknolojisine dayanan ROCKWOOL ürünleriyle tanışın.

Super Mat

Super Mat sadece PTFE ve cam elyaftan oluşan, sıcak izolasyon uygulamalarında kullanılan sağlam, su geçirmez esnek bir şiltedir.

Hidrofobik özelliği sayesinde İzolasyon Altındaki Korozyon olgusunda dair problemler için en iyi çözümlerden biridir.

Aerogel İzolasyon

Aerogel İzolasyon

AEROGEL izolasyon şilteleri silika aerojelin elyaf malzemelerle kompozit olarak imal edildiği, esnek ve yüksek verimli izolasyon ürünleri serisidir.

Boru, tank ve benzeri ekipmanların izolasyon uygulamalarında yüksek verimlilikle kullanılabilen AEROGEL ürünler, düşük izolasyon kalınlıklarında yüksek performans ihtiyaçları için ideal bir seçenektir.

-200 oC’den itibaren düşük sıcaklıklar ve +800 oC’ye kadar yüksek sıcaklıklarda kullanılabilen çeşitleri ile ender ürün serilerinden olan AEROGEL, endüstriyel uygulamalarda fark yaratan esnek, çevre dostu, kullanımı kolay bir ürün serisidir.

Seramik Yünü

Seramik Yünü

Seramik yünü izolasyon ürünleri 1430°C'ye kadar yüksek sıcaklıklarda direk sıcak yüzeylerde ve/veya arka planda kullanılabilen yüksek performanslı izolasyon serisidir.

Üretim aşamasında herhangi bir bağlayıcı malzeme kullanılmaz, spun (döndürme ve bükme) teknolojisi ile esnek ve birlikte dokunmuş liflerden oluşur. Bu sayede yüksek sıcaklıklarda (ısınmadan önce ve sonra) istenen mukavemeti sağlar.

Kimyasal ve fiziksel dayanımı yüksek olan seramik yünü izolasyon serisinde kalınlık, yoğunluk ve ısı dayanımı bazında çeşitli ürünler mevcuttur.

PUR/PIR

PUR/PIR

Poliüretan (PUR) ve Poliizosiyanurat (PIR) izolasyon ürünleri özellikle -200 oC’ye kadar düşük sıcaklıklarda kullanılabilen, lifsiz ve kapalı hücre yalıtım dolgusuna sahip ürün serisidir.

Yüksek izolasyon kabiliyeti, su ve nem dayanımı ile deformasyona karşı gösterdiği mukavemet sayesinde çok düşük (kriyojenik) sıcaklığa sahip boru hattı ve ekipman uygulamalarında en ideal malzemelerdendir.

Kolayca şekil alabilen yapısı sayesinde boru, dirsek ve benzeri özel şekiller için kolaylıkla prefabrik olarak üretilebilir ve izolasyon yapılacak yüzeyde kolay montaj sağlanır.

Cam Köpüğü

Cam Köpüğü

Cam köpüğü, milyonlarca tamamen kapalı cam hücreden oluşan hafif, sert ve dayanıklı bir yalıtım malzemesi serisidir. Yanmazlık, üstün basınç dayanımı, su ve buhar sızdırmazlığı ve uzun ömürlü ısı yalıtım performansı gibi özelliklerin olağanüstü bir kombinasyonunu sunar.

-200 oC'den itibaren düşük sıcaklıklarda ve +400 oC'ye kadar yüksek sıcaklıklarda kullanılabilen çeşitleriyle nadir ürün serilerinden biri olan cam köpüğü, endüstriyel uygulamalarda fark yaratan esnek, çevre dostu, kullanımı kolay bir ürün serisidir.

Sızıntıyı veya yoğuşmayı önlemek kritik önem taşıyorsa cam köpüğü, su geçirmez binalar, endüstriyel tesisler, deniz ve HVAC uygulamaları için en iyi çözümlerden biridir.